Laisvės gynėjų diena

• Paskelbta: 2023-01-13

Renginyje, skirtame sausio 13-osios įvykiams atminti, istorijos mokytoja Daiva į susirinkusius gimnazijos bendruomenės narius kreipėsi tokiais žodžiais:

Kas yra laisvė tau, man, jiems? Laisvė – visada egzaminas. Dabar jį laiko Ukraina. Dialogas su tauta ir istorija? Tuštuma, kurią galima užpildyti teisingai gyvenant? Laisvė netrukdomai keliauti ar ką nori nusipirkti. Pagaliau pasirinkimas be ideologijos? Mano laisvė kaip kava be kofeino – skanu, bet neveiksminga, kaip antika be harmonijos – tikra, bet negražu. Mano laisvė – tai lapas, krentantis aukštyn, o ne žemyn, nes taip reikia. Be jokios abejonės tai pats didžiausias stebuklas, tai dovana. Kai gauname dovaną, priklauso nuo mūsų širdies, jeigu mokame būti dėkingi – vertiname, o jeigu ne... Kaip rašė vienas liuteronų kunigas „nėra pigios malonės“. Tai dovana, kuri mus įpareigoja. Apie ją gali būti nekalbama, bet ji yra arba jos nėra, ir tu tiesiog nešiojiesi tuštumą“.

Gimnazijos atstovai taip pat kartu su ukmergiškiais minėjo Laisvės gynėjų dieną prie paminklo LITUANIA RESTITUTA.