Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje

Projektą „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“  II d klasė  baigė Užgavėnių šventėje

Dalyvaudami Kūrybinių jungčių projekte antrokai išsikėlė tikslą - surengti šventę bendruomenei.  Projekto metu gimnazistai tyrinėjo, kaip skirtingose pasaulio šalyse švenčia Užgavėnes, tad nusprendė įsijungti į muzikos mokytojos Jūratės organizuojamą projektą „Būties ratu“ ir parengti atskirą  įtraukiančią bendruomenę programą. Susitikimo su aktore Karolina Žernyte metu dirbdami grupėmis patys suplanavo ir parengė linksmąsias pertraukas. Nuo ankstyvo ryto pasipuošę Užgavėnių kaukėmis pranešė, jog gimnazijos erdvėse išslapstyti „pinigai“, už kuriuos bus galima nusipirkti blynų.  Antros pamokos pabaigoje  gąsdindami švilpynėmis ir tarškynėmis veržėsi į klases kviesdami  žiemą varyti iš kiemo, tuo pačiu metu  nugvelbdami ant suolų padėtus mokinių penalus, rašiklius... Taigi po dviejų pamokų antrame aukšte buvo atidarytas skaniausių blynų kioskelis, kuriame buvo galima nusipirkti blynų už surastus pinigus (kai kurie gimnazistai rado ne po vieną banknotą), o pirmame aukšte vyko rastų daiktų aukcionas.  Daiktų savininkai turėjo atlikti smagių užduotėlių, o samčių dūžiai reiškė, kad daiktai „parduoti“. Per ketvirtą pertrauką (o, varge!) dingo gimnazijos direktorius. Kas suras dėžutę su užuomina ir suras direktorių, laukė skanus prizas.  Keli drąsuoliai ketvirtokai užtruko beveik 10 minučių ir galiausiai išgelbėjo direktorių bei Užgavėnes.  Pagaliau po 5 pamokų antrame aukšte, prie aktų salės, atsidarė „Gydytojų punktas“. „Daktarės“ gydė gimnazistus nuo įsisenėjusių žiemos ligų, dalijo „vitaminus“ už teisingai atsakytus klausimus.

Po renginio antrokai kartu su savo kuratore aptarė projekto sėkmes. Visi akcentavo, kad tapo draugiškesni, drąsesni, bendros veiklos paliko daug linksmų atsiminimų, o renginys bendruomenei visus labai  pradžiugino.