Geografijos konkursas

• Paskelbta: 2023-04-04
  • Kategorija: Konkursai

Česlovo Kudabos vardo XXII – asis respublikinis geografijos konkursas

Po 3 metų pertraukos Vilniaus universitete geomokslų fakultete įvyko „gyvai“ XXII – asis respublikinis geografijos konkursas 6-12 klasių mokiniams. Į konkursą susirinko apie 850 moksleivių iš visos Lietuvos. Mūsų rajono mokytojos Dalia Vaičiūnienė, Justina Kuodienė ir Daiva Prakopienė savo mokinius veža nuo pat konkurso pradžios. Šiemet rajoną atstovavo mokiniai iš Senamiesčio, Šilo progimnazijų, Siesikų pagrindinės mokyklos ir Antano Smetonos, Jono Basanavičiaus ir Želvos gimnazijų. Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojos klausėsi paskaitų: dr. G. Godienės „Apie ką rašė Č. Kudaba?“ ir dr. E.Rudnickaitės „Svečiai iš dangaus“. Iki konkurso pradžios mokiniai turėjo galimybę aplankyti Geologijos muziejų, VU meteorologijos stotį, apsilankyti auditorijose trumpose paskaitose ar tiesiog apsižvalgyti po universitetą. Ypač džiugiai buvo nustebinta Antano Smetonos gimnazijos abiturientė Gerda Kapočiūtė, kuri gavo padėką ir pakvietimą - paraginimą studijuoti Vilniaus universitete. Kodėl ji? O pasirodo, kad Gerda konkursuose dalyvavo nuo pat šeštos klasės. Mūsų gimnaziją atstovavo Timas Dziena (Ibkl.), Agnietė Zalepūgaitė (IIakl.), Benas Pauliukonis (IIIdkl.), Gerda Kapočiūtė (IVbkl.). Lauksime rezultatų,kurie mokyklas pasieks gegužės viduryje.