Pamokos miške

• Paskelbta: 2023-10-31
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Ukmergės Antano Smetonos gimnazija šiais mokslo metais pradėjo dalyvauti projekte „Jaunieji miško bičiuliai“. Gražią auksinio rudens savaitę II klasių gimnazistams biologijos pamokos vyko už mokyklos ribų. Pamokas “Bakterijų, dumblių ir pirmuonių, grybų, augalų, gyvūnų tarpusavio ryšių reikšmė miškui ir gamtinei aplinkai“ miške inicijavo Valstybinė miškų urėdija. Gimnazistai natūralioje aplinkoje, remdamiesi akivaizdžiais pavyzdžiais įsitikino, kad gamtoje yra tvarka, kad organizmai nuo mažiausio ar paprasčiausios sandaros iki sudėtingiausio yra stipriai susiję, kad vieni be kitų gyventi negali. Tai pagilino supratimą, kad augalai patys svarbiausi, nes jie gamina maistą bei deguonį sau ir kitiems. Štai todėl gamtą reikia saugoti, joje elgtis atsakingai ir tvariai.

Projekto įgyvendinimą organizavo Ukmergės padalinio vadovas V. Šalčiūnas, direktorius A. Girdžiūna ir pavaduotoja ugdymui G. Paknienė. Pamokas vedė biologijos mokytoja E. Kriaučiūnienė kartu su miškininkais A. Strazdiene ir R. Janciulevičiumi.