Metų gimnazistė 2024

• Paskelbta: 2024-07-19
  • Kategorija: Didžiuojamės

Antano Smetonos gimnazijos bendruomenės iniciatyva 2018 metais buvo įsteigta „Metų gimnazisto“ nominacija, tad jau 7-ąjį kartą komisija, kurią sudaro mokinių, mokytojų ir tėvų atstovai, išanalizavusi pateiktas abiturientų kandidatų anketas, išrinko laimėtoją – „Metų gimnaziste 2024“ tapo abiturientė Apolonija Miglė Monkevičiūtė.

Baigusi „Šilo“ progimnaziją, Apolonija sėkmingai įsiliejo į gimnazijos bendruomenę, ypač aktyviai veikė popamokinėje veikloje: lankė turizmo, „Skaitytojų klubo” būrelius, buvo klasės seniūnė, atstovavo gimnaziją ir vizualizacijas kūrė Inovacijų dirbtuvėse-konkurse, dalyvavo Erasmus+ projekte „Human values throughout history“. Pastaruosius kelis metus Apolonija fotografavo bene visus gimnazijoje vykstančius renginius, prisidėdavo prie jų ir kurdama grafinio dizaino darbus. Gimnazistei svarbu padėti kitiems, todėl ji jau ketverius metus savanoriauja ,,Maisto banke”, Ukmergės Neįgaliųjų draugijoje, savanorių lydere buvo šimtmetį mininčioje Dainų šventėje ,,Kad giria žaliuotų”.

Save Apolonija apibūdina kaip menišką, atsakingą, darbščią ir organizuotą asmenybę. Abiturientė teigia, jog gimnazijoje gavo daug gyvenimo pamokų, išmoko pasitikėti savimi bei priimti kitų nuomonę. ,,Esu dėkinga gimnazijai, visiems mokytojams, draugams bei artimiesiems, kurie leido man sužydėti visomis spalvomis. Visada palaikė, skatino veikti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Gimnazija man padėjo suvokti savo galias, patirti nepamirštamų nuotykių bei rasti profesinį kelią – planuoju tapti matematikos mokytoja”, - sako abiturientė Apolonija.

„Metų gimnazistė 2024“ linki bendramoksliams bei ateinančioms kartoms nebijoti bandyti naujų dalykų, naudotis visomis galimybėmis, nes tai mus priverčia tobulėti. Net jeigu bus nusivylimų, atsiminkite posakį: „Kas nieko nedaro, tas ir neklysta“.

„Metų gimnazisto“ nominacija buvo įsteigta 2018 metais, pasitinkant gimnazijos 100-metį. Pirmuoju nominantu tapo Titas Kumetaitis, 2019 metais – Kornelija Valuckaitė, 2020 metais – Paulina Kardokaitė, 2021 m. – Kamilė Samusiovaitė, 2022 m. – Liutauras Usonis, 2023 m. – Gerda Kapočiūtė. Visiems „Metų gimnazistams“ Brandos atestatų teikimo šventės metu įteikiamas prezidento Antano Smetonos proginis medalis ir piniginė premija.