Kaip gražinti mokymo/si džiaugsmą?

• Paskelbta: 2024-09-13
  • Kategorija: Aktualijos

Kaip kurti kokybiškus santykius su mokiniais? Kaip gražinti mokymo/si džiaugsmą? – Antano Smetonos mokytojai klausė lektoriaus Evaldo Karmazos.

Seminaro metu buvo paliestos svarbios profesinėje srityje temos:  emocinis ryšys su mokiniu, jo tėvais/globėjais, fizinio kontakto iššūkiai, organizacijos etikos kodekso svarba, bendravimo su mokiniais stiliai, kartų esminiai skirtumai ir panašumai. Daugiausia diskusijų ir šypsenų sukėlė dabartinės kartos naudojama Emoji kalba.

Suprantama, kad gimnazijoje, kaip ir bet kur kitur, neišvengiamai kyla nesutarimų ir įtampos. Organizuotas seminaras leido suvokti, kad mokytojas, turintis stiprius bendravimo įgūdžius, gali efektyviai spręsti konfliktus, išklausyti mokinių nuogąstavimus ir rasti abiem pusėms priimtinus sprendimus. Mokytojo pavyzdys ir elgesys turi didelę įtaką mokinių vertybių ir elgsenos formavimuisi. Kokybiški santykiai su mokiniais padeda juos auginti kaip atsakingus, savarankiškus ir kūrybiškus asmenis.