Let‘s Robot Waste (Rūšiuokime robotų pagalba)

Vis dar vyksta bandymai patobulinti mūsų robotą !!!

 

 

 

2021 m. balandžio 13-15 dienomis vyko tarptautinio Erasmus+ projekto “Let’s Robot Waste” („Rūšiuokime robotų pagalba“) virtualus partnerių susitikimas. Mūsų gimnazijos komanda buvo šio susitikimo šeimininkė - koordinatorė. Tradiciškai šeimininkai supažindina savo partnerius su gimtąja šalimi, miestu, mokykla ir švietimo sistema. Tai ir buvo pirmosios dienos tikslas. Slovėnus ir vengrus sužavėjo linksmi, informatyvūs ir įdomūs gimnazistų paruošti videopristatymai. Patikrinome, ar atidžiai svečiai klausėsi ir žiūrėjo juos, žaisdami kahoot žaidimą.  
Dėkui 4a klasės mokiniams Kamilei, Pauliui, Emilijai, Šarūnei, Barborai, Smiltei, Viltei, Ievai, Juliui, Osvaldui ir Vyčiui, 3d klasės mokinėms Neringai ir Ugnei bei grupei 3 klasių gimnazistų, pagaminusių stendus apie atliekų rūšiavimo svarbą, ypatingai Viktorijai ir Gabijai,  už iniciatyvą, kūrybiškumą ir geranoriškumą! Sumanus mokytojų Elvyros K., Audros M, Audriaus V ir gimnazijos direktoriaus Adolfo G. vadovavimas, pagalba ir patarimai prisideda prie sėkmingo projekto įgyvendinimo.
Projekto koordinatorė  Daiva Vaišvilienė

Antrąją dieną vienas iš Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro steigėjų aplinkosaugininkas Marius Banaitis skaitė informatyvią paskaitą apie regiono atliekų tvarkymo sistemą, jos  modernizavimą ir iškylančias problemas. Po to, Vengrijos komanda supažindino susitikimo dalyvius su tradicinėmis aplinkosauginėmis veiklomis savo mokykloje, pristatė klausimyną apie tvarumą ir pasidalino mintimis apie roboto gamybos procesą.

Paskutinę susitikimo dieną visos trys komandos  dalinosi mintimis apie projekto įgyvendinimo sėkmes ir iššūkius. Visų pirma, Slovėnijos komanda,  pristačiusi savo šalies, mokyklos gamtosauginę veiklą, pakvietė  sugalvoti sukurtam robotui pavadinimą. Visos komandos entuziastingai pritarė. Slovėnų komanda, pasidalindama roboto kūrimo džiaugsmais ir sunkumais, paruošė įdomų „Kahoot“ žaidimą. Galiausiai mūsų komanda pristatė informacinius stendus apie šiukšlių rūšiavimą, ką įdomaus mokiniai pagamino iš mokyklinių atliekų per integruotas biologijos, menų ir technologijų pamokas. Projekto dalyviai apibendrino susitikimą: apgailestavo, kad jis nevyko gyvai, bet pasidžiaugė produktyviu darbu ir galimybe visiems vėl pasimatyti.

Už projekto “Let’s Robot Waste” lėšas pagaminti maišeliai, gertuvės ir rašikliai su projekto ir mokyklos logotipais, taip pat buvo išleisti lankstinukai su svarbiausia informacija apie projektą ir instrukcijos, kaip rūšiuoti atliekas. 

Tvarus gyvenimo būdas-siekiamybė. Ypatingai šiais laikais, kuomet pasaulis susiduria su daugybe ekologinių problemų. Aplinkos apsauga yra tokia aktuali kiekvieną dieną, jog būtų galima prilyginti būtinybei. Sparčiai tobulėjantis mokslas, technologijos padeda tai įgyvendinti. Džiugu, kad pastaruoju metu biotechnologijos kuriamos žiedinės ekonomikos principu - kuo mažiau taršos ir kuo mažiau atliekų. Džiugu ir tai, kad išnaudojami atsinaujinantys energijos ištekliai - saulės, vėjo, vandens energija. Apie darną su gamta, apie globalias aplinkosaugos problemas ir jų sprendimą sužinojome kovo 3 dieną vykusioje paskaitoje su KTU Aplikosaugos inžinerijos instituto direktore Žaneta Stasiškienė. Paskaita buvo įdomi, naudinga, o svarbiausia - kiekvieną iš mūsų paskatino susimąstyti apie atsakingą vartojimą, atliekų rūšiavimą ir rūpestingai žiūrėti į mūsų Žemės ateitį! Ačiū už nuostabią paskaitą! Mokiniai ir visa mokyklos bendruomenė liko sužavėta. Tikimės tolimesnių susitikimų! (S.Karvelytė 4a klasė) 

Aplinkosauginis auditas apie atliekų rūšiavimo situaciją  gimnazijos bendruomenėje.

Įgyvendindami tarptautinio projekto ,,Rūšiuokime atliekas robotų pagalba“ veiklas, nutarėme  panagrinėti  gimnazijos bendruomenės  narių ekologinę savimonę  bei  turimus įgūdžius atliekų tvarkymo tema. Sudarėme klausimyną, apklausėme respondentus (bendruomenės narius), suvedėme rezultatus, atsakymus ir teisingus atsakymus išryškinome raudonai. Kviečiame susipažinti su duomenimis ir priimti asmeninius sprendimus bei  aplinkos, kurioje gyvename, ekologinės gerovės labui.


Tarptautinis  ERASMUS+ projektas  “Let‘s Robot Waste“

Šių metų spalio 6-12 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, dalyvaujanti tarptautiniame ERASMUS+ projekte “Let‘s Robot Waste“ („Rūšiuokime robotų pagalba“) lankėsi Budapešte. Gimnazistai kartu su partneriais iš Koperio vidurinės technikos mokyklos (Slovėnija) ir Budapešto mechatronikos gimnazijos (Vengrija) kuria išmanią šiukšliadėžę – robotą, kuri skatins visų projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenes rūšiuoti. Robotas gebės savarankiškai judėti, turės interaktyvų ekraną su naudinga informacija apie rūšiavimą, tris šiukšlių rūšiavimo talpas ir nuotolinio valdymo galimybes.

Tai jau antras projekto dalyvių susitikimas. Pirmojo susitikimo Slovėnijoje metu buvo aptartos roboto techninės savybės bei dizainas. Aktyvus darbas su partneriais vyko mokyklose ir internetinėje erdvėje. Mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir atliko jiems skirtas užduotis. Budapešte Slovėnijos, Vengrijos ir Lietuvos komandų dalyviai aptarė, tobulino ir išrinko galutinę roboto išvaizdą, sukūrė puikų internetinį puslapį, skirtą projekto veiklai. Programuotojų komanda dirbo prie roboto komunikacijos ir elektronikos. Mokiniai ir mokytojai aplankė didžiausią šiukšlių rūšiavimo įmonę Vengrijoje - nustebino nepaaiškinami visuomenės vartojimo mastai. Džiuginantis faktas yra tas, kad energija, išgauta deginant šiukšles, yra naudojama pastatų šildymui. Išvyka į japonų robotų gamybos įmonės „Fanuc“ filialą Budapešte parodė ateities gyvenimo viziją ir atskleidė žmogaus kūrybines galimybes.

Budapeštas – nuostabus karalių miestas, stulbinantis unikalia architektūra, istorija bei vietinių žmonių svetingumu. Savo patirtimi ir įspūdžiais pasidalijo smetoniškiai: ,,Man labai patiko dirbti kartu su užsienio moksleiviais. Tai ne tik patobulino anglų kalbos žinias, bet ir praplėtė kultūrinį akiratį.’’( Paulius) ,,Nesitikėjau, kad projekte surasime tiek daug bendraminčių ir draugų, su kuriais palaikome ryšius ne tik susitikimų metu.’’( Vytautas) ,,Neįtikėtina, kad sutelkę bendras jėgas, žinias ir darbą, galime sukurti kažką neįtikėtiną - pirmąjį robotą/rūšiuotoją, kuris važinės mūsų gimnazijos koridoriais.’’( Smiltė) Kelionė buvo ne tik naudinga, bet ir paliko pačius geriausius įspūdžius visiems komandos dalyviams!

Grįžus į Lietuvą, darbai bus tęsiami, nes jau kovo mėnesio pabaigoje Antano Smetonos gimnazija priims projekto dalyvius iš Vengrijos ir Slovėnijos bei pristatys šiukšliadėžę-robotą visuomenei. Projekto koordinatorė D. Vaišvilienė

 

Gegužės 28 dieną tarptautinio Erasmus+ projekto „Let‘s Robot Waste“ („Rūšiuokime robotų pagalba“) dalyviai bei I-III klasių gimnazistai, besidomintys ekologija ir rūšiavimu, rinkosi į paskaitą, kurią skaitė lektorius Aidas Dutkus – Ukmergės viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas. Dalyviai sužinojo apie šiukšlių rūšiavimo ir atliekų tvarkymo problemas ne tik Ukmergėje, bet ir visoje Lietuvoje. A. Dutkus priminė, kaip reikėtų taisyklingai rūšiuoti: kokias atliekas galima mesti į geltonos, žalios ir mėlynos spalvos šiukšlių konteinerius, kiek kilogramų stambiųjų atliekų gali išvežti į specialiai pritaikytas vietas kiekvienas gyventojas. Gimnazistai teigė, jog paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir informatyvi bei naudinga.
K. Samusiovaitė, IIa klasės mokinė.

Konkursas „Išmintingas ir sumanus aplinkosaugininkas 2019“

2019 m. kovo 13 d. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje penktą kartą vyko konkursas „Išmintingas ir sumanus aplinkosaugininkas 2019“. Šiemet aplinkosauginis konkursas buvo skirtas Pasaulinei Žemės dienai, tarptautiniam Erasmus + projektui „Let’s Robot Waste“(„Rūšiuokime robotų pagalba”), kuris buvo pristatytas visiems dalyviams ir svečiams,  bei šalies projekto ,,Gamtosauginių mokyklų programa“ veiklos įgyvendinimui. 

Konkurso metu I-III klasių gimnazistai varžėsi dėl „Išmintingos ir protingos aplinkosauginės komandos“ ir „Išmintingo aplinkosaugininko“ nominacijų. Konkurso dalyviai taip pat atliko praktines užduotis pademonstruodami savo išradingumą ir kūrybiškumą, pakartotinai panaudodami įvairias atliekas ir prikeldami jas antram gyvenimui. Kūrybinių darbų pristatymas buvo įdomus ir prasmingas, nes mokiniai originaliai išsprendė ekologines problemas, nurodė būdus, kaip taupyti išteklius ir saugoti aplinką. Direktorius A. Girdžiūna, pavaduotoja G. Paknienė ir konkurso organizatorė E. Kriaučiūnienė visus dalyvius apdovanojo autentiškais puodeliais ir diplomais.

Tikimės, kad dalydamiesi informacija apie projektą, atkreipsime bendruomenės dėmesį į rūšiavimą ir atliekų tvarkymą.

 

Belaukdami roboto, kuris skatins rūšiuoti , Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai ėmėsi iniciatyvos ir patys pasigamino taromatą plastikiniams buteliams ir skardinėms. Pinigai, gauti pridavus tarą, bus naudojami mokinių tarybos poreikiams.

Gimnazijos moksleiviai pasiryžę sukonstruoti robotą:

https://www.gzeme.lt/2019/01/18/gimnazijos-moksleiviai-pasiryze-sukonstruoti-robota/?fbclid=IwAR2G-RaHLRBIbSu0euFd9eQ4yqoAuU6HGONMW5GLrETuKs9we_Fiq2O0QPA

Virtuali pamoka  "Atliekų tvarkymo ekologiniai ir ekonominiai aspektai"

"Ecological and economic aspects of waste management"
Lapkričio 28 dieną visi projekto "Rūšiuokime robotų pagalba" (angliškai "Let‘s Robot Waste")  dalyviai susitiko virtualioje aplinkoje. Visi todėl, kad nuo rugsėjo dalyviai dirba  mažose tarptautinėse grupelėse ir atlieka užduotis – kuria projekto logotipą ir atliekų rūšiavimo roboto eskizus.
Pirmosios pamokos metu slovėnai mokė, kaip programos ,,SolidWorks” pagalba susimodeliuoti norimą prietaisą.  Slovėnai ir vengrai atliekų tvarkymo modernizavimo srityse yra labiau pažengę. Mes esame stipresni aplinkosaugos ugdymo srityje, dėl šios priežasties ir patekome dalyvauti šiame projekte. Antrąją pamoką ,,Atliekų tvarkymo ekologiniai ir ekonominiai aspektai“ organizavome ir vedėme mes. 
Pamokos tikslai buvo panagrinėti atliekų atsiradimo ir jų tvarkymo ekologinius bei ekonominius aspektus. Taip pat skatinti jaunų žmonių iniciatyvas ir gebėjimą savarankiškai kelti ir spręsti atliekų tvarkymo problemas.
Pamoką parengė, išvertė į anglų kalbą, įgarsino ir pristatė projekto dalyviai mokytojai: Elvyra Kriaučiūnienė, Audronė Mockienė, Daiva Vaišvilienė ir Audrius Valašinas.
Šią ekologijos pamoką vertėtų paklausyti kiekvienam, nes atliekų tvarkymas yra būtinas ne tik dėl švarios aplinkos, bet ir dėl geros sveikatos dabar ir ateityje.

Virtuali pamoka:

https://www.youtube.com/watch?v=9G9zTdSEfnU

 2018 – 2020 metais gimnazija dalyvauja Švietimo mainų paramos fondo programos "ERASMUS+" KA229 bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerysčių projekte 

 

Gimnazistai, dalyvaujantys tarptautiniame aplinkosauginiame projekte "Naudokime robotus rūšiuodami atliekas", mažais žingsneliais juda tikslo link! Susibūrę į komandas su Vengrijos ir Slovėnijos moksleiviais, pradėjo kurti projekto veiklą atspindinčius logotipus. Lapkričio 24 dieną vyko antroji projekto konferencija, kurios metu komanda pradėjo mokytis naudotis "SolidWorks" programa. Pasitelkus šią programa gimnazistai kurs robotą, kuris gebėtų rūšiuoti atliekas. Tikimės, jog šios konferencijos metu gimnazistai įgijo naujų braižybos žinių ir laukiame trečiosios konferencijos, kuri vyks lapkričio mėnesio pabaigoje. Taigi, projekto įgyvendinimo metu ne tik giliname aplinkosaugines kompetencijas, bet ir  mokomės naujų dalykų, būtent braižybos, mokomės bendrauti ir atlikti veiklas virtualioje erdvėje, tobuliname anglų kalbos įgūdžius, vyksta tarpkultūrinis bendravimas/pažintis. 

Kamilė Samusiovaitė, IIa klasė. 

 Projektas "Naudokime robotus rūšiuodami atliekas" startuoja.  Jau įvyko pirmoji virtuali vaizdo konferencija, kuriai vadovavo Slovėnijos projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja. Mūsų t.y. lietuvių komandą sudaro dalyviai:  Paulius Gilvidis, Žilvinas Žitkauskas, Povilas Kasmauskis, Paulius Savickas, Martynas Dolmantas, Vytautas Glazauskas, Kamilė Samusiovaitė, Viltė Godliauskaitė, Šarūne Augustėnaitė, Smiltė Karvelytė, Barbora Kriaučiūnaitė ir Ieva Rinkevičiūtė. Konferancijos metu susipažinom  su Vengrijos ir Slovenijos projekto dalyviais. Virtualiu būdu diskutavom aktualiais veiklos klausimais, susiskirstėme  į mišrias tarptautines grupeles. Pirmoji veikla, kurią turėsime atlikti mišriose komandose - sukurti projekto logo ženklą! Spalio 24 dieną vyks antroji video konferencija, kurios metu pradėsime pamokas ir gilinsimės į projekto tikslą - roboto kūrimą! Tą pačią dieną  projekto koordinatorė dalyvaus įvadiniame projekto įgyvendinimo seminare Kaune.

Nuotraukose  mes konferancijos metu. Žinutę parengė Viltė Godliauskaitė, 2a kl.

 

 

Atnaujinta: 2024-03-12
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 8.00 - 8.45
  • 2. 8.55 - 9.40
  • 3. 9.55 - 10.40
  • 4. 10.50 - 11.35
  • 5. 12.05 - 12.50
  • 6. 13.00 - 13.45
  • 7. 13.55 - 14.40
  • 8. 14.45 - 15.30