Erasmus+ projekto dalyviai Prancūzijoje

Erasmus+ projekto „Klimato kaita ir bioįvairovė” naujienos: oro ir vandens taršos mažinimo idėjų sėmėmės Prancūzijoje

Kovo 10-16 dienomis gimnazijos IIc klasės mokiniai Arijus Augūnas, Jovilė Šniokaitė, Gabrielė Puplauskaitė ir Mingailė Mockevičiūtė, lydimi mokytojų Linos Nefienės ir Almos Kubrakovienės, dalyvavo partnerių susitikime Champigny - sur Marne mieste, kuris yra Prancūzijoje, šalia Paryžiaus. Susitikimo tema „Oro ir vandens tarša”. Susitikimą organizavo ir veikloms vadovavo Gabriel Peri licėjaus komanda.

Oficialus susitikimas prasidėjo profesinio licėjaus direktoriaus pasveikinimu ir projekto dalyvių prisistatymu mokyklos amfiteatre. Vėliau prancūzai mus supažindino su licėjumi: pamatėme pagal profesinės vidurinės mokyklos specializacijas įrengtas metalo apdirbimo, elektros kurso laboratorijas, taip pat biblioteką, sporto salę ir radijo studiją. Šio susitikimo veiklos vyko kasdien pagal numatytas temas:

1) Anglies pėdsako mažinimas siekiant švaresnio oro mieste; 2) Saulės baterijų įrengimas švariai energijai gaminti; 3) Švaraus judumo įgyvendinimas (dviračiais, ėjimu ir kt.);

4) Elektros energijos taupymas ją valdant nuotoliniu būdu.

Visas veiklas mokiniai vykdė susibūrę į įvairiatautes komandas, tokiu būdu tobulindami savo prancūzų kalbos žinias. Lydintys mokytojai taip pat turėjo užduočių - fotografuoti, filmuoti mokinių veiklą, medžiagą apdoroti Capcut programa ir pateikti kiekvienai grupei sukurtoje platformoje.

Žinoma, buvo smagu pažinti ir Prancūziją, po užsiėmimų turėjome galimybę aplankyti atstatytą Notre-Dame katedrą, Eifelio bokštą, Luvro muziejų, Lotynų kvartalą, Triumfo arką, Monmartrą, plaukti Senos upe, tačiau dauguma išvykų buvo interaktyvios, edukacinės: pavyzdžiui, vaikštant Marnos pakrantėmis turėjome ieškoti žuvų rūšių, kurios aprašytos ant kranto esančiose lentelėse, pildyti ekosistemos stebėjimo lapą. Lankydamiesi Paryžiuje ieškojome oro taršos matavimo prietaisų, o parodoje apie anglies pėdsaką Meno ir amatų muziejuje, turėjome pasirinkti tris stendus ir sukurti filmą, kuriame išryškėtų oro taršos priežastys pasirinktuose pavyzdžiuose. Tad nuobodžiauti tikrai nebuvo kada. Nemenki išbandymai laukė ir išvykų metu: visos išvykos organizuotos viešuoju transportu, tad išmokome patys susirasti reikalingus maršrutus, pasirinkti transporto priemones.

Susitikimas Prancūzijoje kupinas neišdildomų prisiminimų ir iššūkių, kuriuos įveikę pasijutome drąsesni, stipresni, labiau pasitikintys savimi ir kitais.

Projekto koordinatorė Alma Kubrakovienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas