Erasmus+ projektas „Weblangues“
Šįmet gimnazijoje vykdomas dvejų metų Erasmus+ projektas „Weblangues“ („Išmokime kalbų, kurdami internetinį puslapį“). Gimnazijos mokinių (Adrijus, Tauras, Povilas, Julius, Paulina, Greta, Andželika, Gaivilė) ir mokytojų komanda ką tik grįžo iš Italijos Sicilijos regiono, kur vyko pirmasis susitikimas pagal Erasmus+ mainų programą. Projekte dalyvauja trys Europos Sąjungos mokyklos: Italijos Sicilijos Agridžento IPSCEOA GALLO profesinė mokykla, ruošianti turizmo, viešbučių ir restoranų darbuotojus, Rumunijos Dorohoi Regina Maria Licėjus ir mūsų gimnazija. Projekto tikslas - susipažinti su šalių UNESCO saugomu kultūros paveldu, mokytis prancūzų kalbos bendradarbiaujant su įvairių gebėjimų bendraamžiais iš kitų šalių, kartu kuriant internetinį puslapį. Gimnazijos projekto koordinatorė - prancūzų kalbos mokytoja Alma Kubrakovienė.
Pirmaisiais projekto metais pagrindinis mokinių uždavinys - tobulinti prancūzų kalbos žinias tyrinėjant savo krašto tradicinę virtuvę, mokytis sveikai maitintis, gaminti patiekalus ir dalintis jų receptais su kitų šalių mokiniais. Visų šalių mokiniai atliko namų darbus: prancūzų kalba parengė nacionalinių patiekalų pristatymus bei filmuotą medžiagą. Mūsų gimnazistai demonstravo, kaip gaminami žagarėliai. Mokiniai gyveno italų mokinių šeimose, rado bendrą kalbą net tik su bendraamžiais, bet ir jų tėvais, seneliais. Be to, susipažino su Sicilijos UNESCO saugomais kultūros objektais: Agridžente esančiu Šventyklų slėniu, sostine Palermu, Katanija, kopė į veikiantį Etnos ugnikalnį. Mokiniai ir mokytojai potyriais ir įspūdžiais pasidalins gimnazijos svetainėje projekto „Weblangues“ skiltyje.
Erasmus+ "WEBLANGUES" projekto komanda tiesiai iš Sicilijos siunčia nuoširdžiausius sveikinimus valstybės atkūrimo dienos proga visai smetoniškių bendruomenei. Kad ir kur būtume - vienybė težydi. Su švente.
Išmokime kalbėti prancūziškai, kurdami internetinį puslapį
Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje pradedamas vykdyti dar vienas Erasmus+ projektas „Išmokime kalbų, kurdami internetinį puslapį“.
Be mūsų gimnazijos, projekte dalyvaus dar dvi užsienio mokyklos: Italijos IPSCEOA GALLO profesinė mokykla, ruošianti turizmo, viešbučių ir restoranų darbuotojus, įsikūrusi Sicilijos Agridžento mieste, ir Rumunijos Regina Maria Licėjus, turintis bendrąjį ir technologinį skyrius, iš Dorohoi miesto.
Pagrindinis projekto tikslas yra mokytis prancūzų kalbos ne tik įprastais metodais pamokų metu, bet ir bendradarbiaujant su savo bendraamžiais iš kitų šalių, kartu kuriant internetinį puslapį. Besimokydami prancūzų kalbos, mokiniai taip pat geriau pažins savo kraštą, ypač daug dėmesio skirs UNESCO paveldui, vietos gastronomijai, muzikai.
Pirmaisiais projekto metais mokiniai tyrinės savo regionų tradicinę virtuvę, mokysis gaminti patiekalus ir dalinsis jų receptais su kitų šalių mokiniais. Be abejo, bus pristatomi sveiki maisto produktai, kuriamos mitybos piramidės. Be to, mūsų gimnazistai susipažins su partnerių iš Rumunijos ir Italijos kulinarinėmis tradicijomis. Ko gero, žinome, kad siciliečiai didžiuojasi savo gastronomijos paveldu, kuris priklauso Viduržemio jūros regiono virtuvei, įtrauktai į nematerialųjį UNESCO kultūros paveldą, o Rumunijos Agridžento archeologinė vietovė 1997 metais irgi įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ji garsėja ne tik pilimis, savo keramika, bet ir liaudies dainomis. Lietuva taip pat nuo 1991 m. įstojusi į UNESCO, į nematerialiųjį kultūros sąrašą įtrauktos dainų švenčių tradicija, lietuvių sutartinės.
Antraisiais metais mokiniai susipažins su projekte dalyvaujančių šalių muzikiniu pasauliu, mokysis dainuoti ir interpretuoti prancūzišką dainą „On écrit sur les murs“. Susitikimo Lietuvoje metu (planuojama 2020 m. spalio mėn.), kurs video, kuriame projekto dalyviai dainuos, šoks, vaidins, pažins mūsų tradicijas, patirs svetingumą.
16 mūsų gimnazijos mokinių, aktyviausiai dirbsiančių projekte, jau šiais mokslo metais galės išvykti į Siciliją ir į Rumuniją. Reikia pasakyti, kad dalyvausiantys šiame projekte mokiniai ne tik mokysis prancūziškai, bet ir tobulins skaitmeninių technologijų naudojimo kompetencijas, juk reikės ne tik ieškoti informacijos internete, bet ir filmuoti, kurti internetinį puslapį.
Kviečiame dalyvauti projekte tuos mokinius, kurie norėtų mokytis dar vienos užsienio kalbos, pažinti dviejų Europos šalių - Italijos ir Rumunijos - kultūrą, mėgsta bendrauti, keliauti, yra aktyvūs ir atsakingi. Tikimės, kad šis projektas padės mokiniams ir mokytojams suvokti prancūzų kalbos grožį. Kaip ir bet kuri kita kalba, ji yra įrankis, kuris mums padės bendrauti, susirasti draugų, susivienyti ir siekti bendrų tikslų.
Registracija į projektą vyks 2019 m. lapkričio 7 d. per 8 pamoką 12-tame kabinete.
Projekto koordinatorė prancūzų kalbos mokytoja Alma Kubrakovienė
Atnaujinta: 2024-03-12