Biologijos pamoka kitose erdvėse

• Paskelbta: 2024-10-02
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Spalio 1-ąją biologijos modulį pasirinkę III klasių mokiniai bei biotechnologijų pradžiamokslio būrelio nariai turiningai praleido dieną Kaune. Lankėmės Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, kurio ekspozicija suteikė pavidalą jau turimoms žinioms. Muziejaus gidė Asta Braukylaitė detaliai supažindino su gyvybės formomis, kurios mus supa - nuo primityviausių pinčių iki žinduolių, kurių sutinkame ir mums įprastoje aplinkoje. Įdomus pasakojimas ir čia pat esantys eksponatai leido įsijausti į gamtos ciklą ir prisiliesti prie laukinio, mums, žmonėms, tolimo pasaulio. Po informatyvios ekskursijos zoologijos muziejuje vykome susipažinti su pačia sudėtingiausia gyvybės forma Žemėje - žmogumi. LSMU Anatomijos instituto muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė papasakojo apie J. Žilinsko surinktų eksponatų kolekciją, muziejaus ir paties universiteto istoriją bei preparatų ruošimo technikas. Ten sukaupti įvairūs žmogaus kūno dalių preparatai ir kiti eksponatai vertė susimąstyti - patys save pamatėme iš dar neregėtos pusės.

Išvykoje sukauptas žinių bagažas padėjo dar geriau įsisąmoninti ir vaizdžiai interpretuoti jau pažįstamas įvairaus sudėtingumo struktūras ir jų ypatumus, o tai bus itin naudinga ne tik pamokose, bet ir siekiant ateities karjeros aukštumų.

IIIb klasės gimnazistė Ugnė Stankevičiūtė