Senieji raštai dailyraščiu....

• Paskelbta: 2022-03-14

Antano Smetonos gimnazijoje minimi P.Skorinos jubiliejiniai metai. Gimnazistai buvo pakviesti dalyvauti dailyraščio konkurse. Parašyti tekstą dailyraščiu, pasirodo, ne taip ir lengva. Bandėme kuo gražiau ir išmaniau parašyti senųjų raštų tekstą apie kalbą. Suradome ne vieną dar negirdėtą žodį apie gimtąją kalbą. „Mylima amžinai paliks/ Man lietuvių kalba. Kolei gyvensiu aš,/Tol mylėsiu aš ją karštai. / Ji patinka man taip (prisipažįstu aš),/Kad, jei Viešpats tik teiktųsi/ Ir paskelbtų mane pranašu šios kalbos,/ Būčiau juo aš labai mielai (saksų kilmės dedikacijos autorius, žinomas poetas Baltazaras fon Griunenvaldė, studijavęs Karaliaučiuje, o vėliau kunigavęs lietuvių krašte, savo simpatijas to krašto kalbai nuoširdžiai deklaravęs). Laimėtojai jautėmės visi suradę ir rašę žodžius apie gimtąją kalbą.