Kiti projektai

Aplinkosauginė veikla 2021-2022


Aplinkosauginės veiklos refleksija - ataskaita Žaliąjai vėliavai gauti 2017 - 2018 m.m.

Ataskaita 2017-2018 m.m.


Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje. Veiksmo dieną įprasmina savanorystė.

Gamtosauginis komitetas nusprendė, kad Veiksmo dienai tiktų gamtosauginio kodekso ,,Gamtosaugos mokomės mokydami kitus“  įprasminimas per savanorystę vaikų darželiuose. Motyvai tokie, kad  projektinė veikla   būtų masiškesnė, išeitų už mokyklos ribų, tęstųsi ilgiau, sutampa  su numatyta  projekto ,,Mažiau  šiukšlių“  veikla.  Atsitiko taip, kad gimnazijoje vyksta  ne Veiksmo diena, o Veiksmo dienos.

Gimnazistai parengė kelis  pamokų aplinkosaugos bei atliekų tvarkymo temomis planų variantus, kurių idėjas įgyvendina  visose Ukmergės ikimokyklinio ugdymo  įstaigose.  Bendravimas  su mažais vaikais gimnazistams ne naujiena, ji  įdomi ir norisi tęstinumo. Gimnazistai,  derindami laiką darželiuose , nes pamokų metu patys mokosi, ruošdamiesi pamokėlėms  ir  įgyvendindami  sumanymus, patirdami  mažų darželinukų ,,kodėlčiukų“ samprotavimus ir netikėtumus, patys formuojasi  aplinkosaugines kompetencijas. Pamokėlės ugdo  nešiukšlinimo ir  atliekų tvarkymo  įgūdžius, savo ir kitų atsakomybės jausmą už švarios aplinkos palaikymą, siekimą skatinti visus žmones, šiuo atveju ir darželinukų tėvus, įsijungti į bendrą  aplinkosauginę veiklą, skatina kritiškai mąstyti. Atliekų tvarkymo įgūdžių formavimas yra ilgas ir nuoseklus procesas.

Nuotraukose akimirkos, kai  darželinukai atlieka gimnazistų užduotis, nes  per praktinę veiklą galima pasiekti numatyto  rezultato efektą. Gimnazistai už kantrų klausymą ir puikius atsakymus  vaikus apdovanojo pačių sumanytais prizais. 
Ineta Denisova ir Angelika Barte, 1c klasės gimnazistės ir gamtosauginio komiteto narės.

Projektas "Mažiau šiukšlių"

Gimnazistų, mokytojų ir visų darbuotojų  pastangos mokytis rūšiavimo įpročių atsispindi šiukšlių dėžių dizaino kaitoje


integracija į ugdymo programą. pridedame medžiagą.

Edukacinis projektas „Pokalbiai apie emigraciją“

Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyrius kartu su partneriais Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešąja biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ nuo 2015-09-01 iki 2015-12-11  vykdė Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“.

Gruodžio 11 d.  LR Seime vyko Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Pokalbiai apie emigraciją“ baigiamasis renginys − moksleivių debatai „Emigracija − ką manai?“ Projekto partneriai Ukmergės Antano Smetonos gimnazija, Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešoji biblioteka ir NVO „Global Lithuanian Leaders“
Debatų dalyvius pasveikino renginio globėja Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, šios bibliotekos Lituanikos skyriaus ir projekto vadovė Jolanta Budriūnienė ir NVO „Global Lithuanian Leaders“ atstovai. Parlamento vadovė padėkos raštais apdovanojo aktyviausiai projekte „Edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją“ dalyvavusius mokinius.  Seimo Pirmininkė su projekte dalyvavusiais Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviais kalbėjo apie emigracijos istorinius ir šiuolaikinius procesus.

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.977103639029316.1073741829.936151873124493&type=3

 

Medijų ir informacinis raštingumas (MIR)

Nuo 2014 m. birželio mėn.  iki 2015 m.  rugpjūčio mėn. gimnazija įsitraukė į respublikinį  projektą  ,,Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“.  Projektą tikslas – suteikti mokytojams kompetencijų, reikalingų ugdyti mokinių gebėjimus kritiškai vertinti, naudoti ir analizuoti įvairias medijas. Projektą  įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje. 

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos komandą  sudarė direktorius A. Girdžiūna, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Z. Markauskienė, bibliotekininkė L. Gričinaitė, etikos mokytoja, J. Darulienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja B.Kuorienė 

skaityti daugiau čia. 

Kovo 26-ąją vyko jau antrasis "Lietuvos asociacijos "Gyvastis" Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo (EEA Grants) remiamo projekto "Gyvasties" gebėjimų stiprinimas ir savanorių tinklo plėtimas" konkursas "Dovanokime viltį gyventi", skirtas donorystei populiarinti.

skaityti daugiau...

Kovo 24 - ąją dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko konkursas "Sumanūs ir išmintingi aplinkosaugininkai", skirtas paminėti neseniai vykusią Žemės dieną, švenčiamą visame pasaulyje. Dalyvius ir svečius muzikiniu pasveikinimu sutiko Justas Keturka, Minvydas Baranauskas ir Dovydas Baravykas. Dalyvavo aštuonios komandos, kurių kiekvieną sudarė du pirmokai, du antrokai, vienas trečiokas ir vienas abiturientas. Renginio iniciatorė - gerbiama ir mylima biologijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė, o įgyvendinti visas idėjas jai padėjo Renata Eigelytė ir Simona Ražanaitė. Renginys sulaukė daugybės nuostabių svečių – Seimo nario Arūno Dudėno, Seimo nario Kazio Grybausko, savivaldybės administracijos direktoriaus Stasio Jackūno ir Vilniaus regiono gamtos apsaugos departamento Ukmergės skyriaus vedėjo Jono Čivo. Šie vyrai, kartu su gimnazijos direktoriumi Adolfu Girdžiūna vertino mokinių atliktus namų darbus – lankstinukus arba skrajutes atliekų rūšiavimo tema. Tikrąją komisiją, vertinusią žinias, sudarė tėvų atstovė Elena Urbonavičienė, pavaduotojos Giedrė Paknienė ir Vitalija Žiupkienė, buvęs gimnazijos prezidentas Simonas Kalesnykas bei Jonas Čivas.

Konkursą sudarė septyni etapai. Pirmieji keturi vyko komandomis. Moksleiviai varžėsi dėl sumaniųjų ir išmintingųjų titulų. Laimėjusieji pirmąją ir antrąją vietas buvo apdovanoti Kazio Grybausko ir Arūno Dudėno  – marškinėliais, o kitos komandos – puodeliais. Visi dalyvavusieji gavo diplomus. Tolesni konkurso etapai vyko individualiai – komandoms palikus po vieną narį. Iš pradžių liko aštuoni mokiniai, vėliau keturi, o finale varžėsi dvi merginos – Vaiva ir Vaida . Antrosios vietos nugalėtoja, sumaniąja aplinkosaugininke tapo abiturientė Vaida Punytė, o išmintingosios aplinkosaugininkės nugalėtojos titulas atiteko trečiokei Vaivai Kasiulynaitei. Gimnazistės buvo apdovanotos Arūno Dudėno ir Kazio Grybausko įsteigtomis taurėmis, diplomais, o Jonas Čivas įteikė joms vertingas knygas.

Konkurso metu dalyviai ne tik varžėsi komandomis ar individualiai, bet ir sužinojo daugybę naujų, naudingų dalykų apie mūsų rajoną, kuriuos, galbūt, galės panaudoti ateityje. Jaudulys netrukdė jaustis jaukiai ir būti gerai nusiteikus. Smagu, jog nei vienas neliko neapdovanotas. Džiugu ir tai, kad visi išėjo kupini teigiamų emocijų.

Renginio metu pati mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė minėjo, jog tikisi, kad šis renginys turės išliekamąją vertę. Būtų smagu, jei konkursas "Sumanūs ir išmintingi aplinkosaugininkai" taptų tradicija ir būtų rengiamas kasmet. O galbūt netolimoje ateityje galime tikėtis savo pašto dėžutėse rasti mokinių sukurtų lankstinukų bei skrajučių, kurie skatins rūšiuoti bei bus puikus vadovas, kaip tai daryti teisingai.

Gamtosauginio komiteto pirmininkė, 3a klasės gimnazistė, Vaiva Kasiulynaitė

paskaita apie donorystę

Ar tu rūšiuoji? Pamąstymai grįžus iš edukacinės išvykos.

Lapkričio  21dieną mes, Antano Smetonos gimnazijos gamtamokslių būrelis, vykome į aplinkosauginę edukacinę išvyką ,,Atliekos šalia mūsų ir jų likimas“. Mums rūpėjo sužinoti, kaip tvarkomos šiukšlės ir atliekos, nes mes esame gamtosauginių mokyklų programos projekto ,,Mažiau šiukšlių“ organizacinis komitetas.  Projekto pavadinimas aplinkosaugos skeptikui  gal ir nėra patrauklus, tačiau smalsūs ir žingeidūs  biologai, chemikai, fizikai bei  gabių vaikų sambūrio gimnazistai nedvejojo ir išsirengė į kelionę po Vilniaus apskritį. Tai, ką sužinojome ir pamatėme,  pakeitė mąstymą  apie šiukšlių  rūšiavimą. Sužinojome, kad iš šiukšlių ir atliekų tvarkymo  galima spręsti apie žmonių kultūrą.  42 gimnazistai apžiūrėję  atliekų tvarkymo vietas sako – „ GĖDA NERŪŠIUOTI ATLIEKŲ!”.

Europos socialinio fondo lėšomis finansuojami projektai suteikia dideles galimybes mokytis ir tobulėti, ieškoti naujų idėjų, kurios padėtų spręsti įvairias socialinės politikos ir užimtumo problemas. Tarp 48 Lietuvos gimnazijų, studijuojančių ESF Akademijoje nuo šių mokslo metų prisijungė 2C klasės mokiniai ir jų auklėtoja Daiva Sinkevičienė. Kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį klausomės paskaitų ir gaunam užduotį, kurią reikia atlikti per dvi savaites. Po pirmos paskaitos, kurią labai įdomiai vedė aktorius Vytautas Rumšas sužinojom daug įdomių aktorystės meno subtilybių ir turėjom galimybę praktiškai pritaikyti žinias  atliekant užduotį. Iki 4 min. sukurtas filmas apie klasės išskirtinumą buvo puikiai įvertintas.
Dabar mūsų laukia kitas rimtas išbandymas. Po idėjų agentūros „New“ kūrybos vadovo, ko gero, žinomiausio reklamos eksperto Lietuvoje Tomo Ramanausko paskaitos apie kūrybingumą ir rinkodarą,  užduotis - pasirinktam projektui sukurti reklamą.
Žinom, kad turėsim galimybę išklausyti dar ne vieną įdomią paskaitą, atlikti pačias netikėčiausias užduotis, dalyvauti Respublikinio lygio renginiuose ir stovykloje. Smagu,  įdomu, bet mes žinojom, kad  reikės daug dirbti  studijuojant ESF Akademijoje.

Gimnazija tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvauja nuo 2005 metų! 2013 – 2014 mokslo metais gimnazija pradėjo dalyvauti tarptautinėje „Mažiau šiukšlių“ kampanijos veikloje!

Mūsų mokykla šiais mokslo metais dalyvauja tarptautinėje Aplinkosauginio švietimo fondo (Foundation for Environmental Education - FEE) Gamtosauginių mokyklų ir Wrigley bendrovės fondo kampanijoje „Mažiau šiukšlių“ (angl. „Litter less“ Campaign). Iš viso šioje kampanijoje 2013-2014 m.m. dalyvauja Gamtosauginės mokyklos iš 20 šalių.


Nordplus Junior klasių mainų Suomijos Oulu mokykloje patirtis ir įspūdžiai

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviai dalyvauja Nordplus Junior klasių mainų projekte su Suomijos Oulu universiteto mokytojų rengimo mokyklos mokiniais. Projekto tema: „Miško reikšmė  Suomijos ir Lietuvos kultūrose“.  Diana Staškūnaitė, viena iš 20-ties dalyvavusių mokinių, pasakoja: “Susipažinti ir atlikti pirmųjų bendrų darbų išvykome spalio 1-ąją dieną į Suomijos Oulu miestą. Daugeliui projekto dalyvių tai buvo pirmasis skrydis lėktuvu - jaudinanti patirtis. Pro lėktuvo langą stebėdami  debesis ar šmėžuojančius žemės lopinėlius bandėme spėlioti kokie bus tie žmonės, kurių namuose gyvensime visą ateinančią savaitę, ar tikrai bus įdomu, ar pavyks susikalbėti? Štai, atsidūrėme Oulu oro uoste. Čia mus pasitiko suomiai mokiniai ir jų tėvai. Išsiskirstėme, nuvažiavome į namus, kur susipažinome su kitais projekto draugų šeimos nariais, įsikūrėme. Vienas iš labiausiai nustebinusių dalykų – sklandi vyresnio amžiaus žmonių anglų kalba. Šeimos buvo labai draugiškos, bendraujančios, daug klausinėjo apie Lietuvą, nes žinių apie ją turėjo nedaug.“

Įgyvendidami projektą taikome patyriminį mokymą. Patirtis, aptariama, apibendrinama, pritaikoma. Projekto koordinatorė istorijos mokytoja Katrimaija Lehtinen-Itälä ir kūno kultūros mokytoja Aune Lassila buvo detaliai apgalvojusios programą. Svarbiausias projekto temai skirtas įvykis - 8 kilometrų žygis pėsčiomis Hossa gamtos parke. Miško takeliais ėjome nustebinti nepaliestos gamtos grožio. Negarsiai šnekučiuodami mokiniai mezgė naujos pažinties ir draugystės saitus. Nepaprastos spalvos, akmemingame grunte išsiraizgiusios eglių šaknys, bruknių karoliais nusagstytos samanos traukė jaunųjų fotografų žvilgsnius, o turintiems polinkį į tapybą brandino mintis naujiems darbams. Galėjome stebėti elnius, kurie retkarčiais leisdavo pajusti savo buvimą šioje samanų ir kerpių karalystėje. Žinojome, kad  matysime pirmykščių žmonių piešinius ant uolos, bet vaizdas gerokai pranoko lūkesčius. Daugiau nei 60 raudonų žmonių ir gyvūnų figūrėlių galėjome įžiūrėti, stovėdami ant tilto nutiesto virš juoduojančios ežero gelmės.  Žmogaus ir gamtos santykis atsivėrė savo archaiškiausia puse.

Vakare mokiniai įsikūrė jaukiuose miško trobelėse, nusimaudę saunoje (drąsuolių iš karštos pirties šokstančių į rudeniškai vėsų ežerą nebuvo daug), susirinko prie laužo, kalbėtis ir padainuoti. Trečioji projekto diena buvo skirta susipažinti su Žiemos karo istorija, muziejaus ekspozicija. Jaunuoliai nusčiuvo pamatę įspūdingą paminklą žuvusiems kariams -  akmenų lauką su centre  lyg apsikabinti iškilusiomis metalo juostomis ir varpeliais kiekvienai karo dienai  priminti. Visi naujai ir labai stipriai išgyvenome didvyriškos suomių tautos kovos istorijos pamokas. Tyrinėjome apkasus, matėme užkardas tankams. Įdomu buvo matyti skirtingas merginų ir vaikinų reakcijas.

Turėjome galimybę susipažinti su Oulu universiteto mokytojų rengimo mokykla. Mokiniai kartu su savo draugais keliavo į pamokas. Daug kas jiems buvo keista ir neįprasta: tai, kad daiktai nėra saugomi, kad valgykloje už maistą nereikia mokėti, kad viską ką valgo užsigeria pienu. Mums su mokytoju Kastyčiu Kvietkausku buvo smagu matyti pasitikėjimo santykius tarp Oulu mokytojų ir mokinių, kaip jie noriai prisiima atsakomybę, tariasi, nuolat bendradarbiauja, laikosi žodžio, geba organizuoti veiklą. Spaudė užsigrūdinusiais pedagogų širdis ir subtiliai sudainuotos lietuvių liaudies dainos ir, galima sakyti, sugiedoti „Trys milijonai“. Didžiavomės Ukmergės Antano Smetonos gimnazistais, talentingais, jautriais, energingais. Oro uoste matėme, kad ir mus svetingai priėmę šeimininkai laukia kada galės skristi į Lietuvą, jų draugų gimtają šalį.    Tai, ką kelionėje išgyvenome, fiksavome, aprašėme, o naujo susitikimo metu įgytą patirtį galėsime pritaikyti veikloje.

Diana pastebi: „Šie mainai buvo naudingi visiems. Pamatėme nuostabių vietų – Oulu miestą, Hossą, aplankėme Kiiminkijoki upės Koiteli akmenuotus slenksčius. Tapome drąsesniais, įgijome daugiau bendravimo įgūdžių, patobulinome anglų kalbą, atsiskleidė iki šiol nepastebėtos charakterio savybės. Savaitė prabėgo labai greitai. Atrodo, jog ką tik atvažiavai, o jau turi išvykti. Manau, jog visi likome patenkinti šia kelione. Dabar nekantriai laukiame naujųjų draugų, kurie mūsų gimnazijoje apsilankys gegužės viduryje!“

Susipažinti su projekto veikla galite adresu: http://forestfilt.comuv.com  
Mokytoja Jolita Šlepetienė


Programos  Nordplus Junior klasių mainų projektas “Miško reikšmė Suomijos ir Lietuvos kultūrose”.

Projekte bus naudojami aktyvūs mokymo metodai. Dalyviai mokysis mokydami kitus, kurs tinklalapį.  Patirties mokymai, žygiai gamtoje, pažintis su UNESCO kultūros paveldo objektais Suomije ir Lietuvoje bus įdomiausia projekto veikla klasių mainų metu.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazija dalyvauja projekte „Lyderių laikas 2“

Paraiškas dalyvauti projekte „Lyderių laikas 2“ pateikė 36 šalies savivaldybės. 2012 vasario 29 dienos projekto valdymo grupės nutarimu buvo atrinkta 15 savivaldybių ir 75 jų mokyklos. Tai Panevėžio rajono savivaldybė, Kretingos rajono savivaldybė, Rokiškio rajono savivaldybė, Vilkaviškio rajono savivaldybė, Prienų rajono savivaldybė, Šakių rajono savivaldybė, Kėdainių rajono savivaldybė, Vilniaus miesto savivaldybė, Ignalinos savivaldybė, Telšių rajono savivaldybė, Skuodo rajono savivaldybė, Šiaulių miesto savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybė, Biržų rajono savivaldybė bei Ukmergės rajono savivaldybė.

Atrinktos savivaldybės ir mokyklos turės galimybę susikurti unikalius lyderystės plėtros modelius, naudodamosi patyrusių Lietuvos ir užsienio specialistų konsultacijomis ir specialiu paramos paketu. Lyderystės plėtros modelis padės savivaldybei efektyviai panaudoti visą turimą potencialą geresniam mokinių mokymuisi tobulinant savivaldybės ir mokyklų bendradarbiavimą, kuriant paramos mokykloms ir lyderiams mechanizmus, įtvirtinant naujas praktikas savivaldybės lygmens teisės aktais.

Integruoto užsienio kalbos ir dalyko mokymo plėtra ugdymo procese (IDKM)“

Projekto Nr.VP1-2.2-ŠMM-05-K-02-011

IDKM taikymas sudaro prielaidas mokytojams kūrybiškai dirbti,  „aktualinti“ bei „aktyvinti“ mokymosi procesą, skatina taikyti praktinius mokymo metodus. Jis ugdo mokytojų ir besimokančiųjų „žinių visuomenei“ reikalingus įgūdžius ir kompetencijas, vertybines nuostatas. IDKM skatina geresnį bei greitesnį užsienio kalbos ir nekalbinio dalyko mokymąsi. Tai mokymas, atspindintys ES daugiakalbystės bei tarpkultūrinio  požiūrio ugdymo politiką. Šis mokymo metodas skatina mokytojus vystytis, tobulėti, ugdyti dalykines ir kalbines kompetencijas, lavinti mokymo įgūdžius.

Projekto tikslai:

 • Skatinti IDKM plėtrą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose
 • Kelti mokytojų kvalifikaciją, ugdant jiems  IDKM mokytojui reikalingas pedagogines kompetencijas
 • Gebėjimą mokyti dalyką tiksline kalba
 • Pagrindinių integruoto mokymo didaktikos principų suvokimą ir praktinį taikymą
 • Tikslinės kalbos komunikacinių kompetencijų tobulinimą
 • IDKM pamokų bei moduliu planavimą
 • Mokomosios medžiagos  rengimą 

Projekto trukmė: 2011 rugpjūtis – 2013-liepa 


Šiemet Ukmergės Antano Smetonos gimnazija pradėjo vykdyti tarptautinį mokyklų bendradarbiavimo eTwinning projektą , pavadintą „Tout en français” („Viskas prancūziškai”). Jame dalyvauja 17 mokyklų iš 12 šalių. Prancūzų kalbos besimokinantys 2a klasės mokiniai, kurie ir dalyvauja šiame projekte, kartu su iniciatore mokytoja Alma Kubrakoviene jau pradėjo pirmuosius darbus. Pristatėme mūsų gimnaziją, šiuo metu ruošiame kiekvienas savo prisistatymus, kuriame projekto logotipo variantus. 


Chemijos pamokos

Dailės pamokos

TAPK projekto programos „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“  dalyviai baigia savo veiklą. Baigiamasis akordas – išvyka į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse dalyvauti edukacinėje programoje „Kai...buvau, jaunimėlin ėjau“. Sužinojom, kokių papročių buvo laikomasi, priimant paauglius į jaunuolių būrį, kaip buvo žaidžiami jaunimo žaidimai, leidžiantys išreikšti simpatiją , simbolizuojantys piršlybas. Įdomu buvo sužinoti, kokių darbų turėjo mokėti jaunuoliai, kad būtų įvertinti ir gerbtini tarp suaugusiųjų.

Gegužės 18 dieną vyko baigiamoji projekto konferencija Vepriuose, į kurią susirinko partneriai iš Švenčionių, Ignalinos, Rokiškio  bei Ukmergės rajonų mokyklų. Buvo apžvelgta veikla, pasidalinta patirtimi.

 

Smetoniukai  keliavo Nalšios žemės keliu

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvauja projekte „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“.  Per žiemos atostogas, sausio 5-6 d., grupė projekto dalyvių drauge su dar 4 rajono mokyklų atstovais  vyko į edukacinę kelionę „Nalšios žemės keliu“ , kurios metu aplankė Švenčionių ir Ignalinos rajonus.  Visur buvome labai svetingai sutikti. Nors oras nebuvo palankus išvykai, nuotaika  puiki, nes šalia buvo nuoširdūs žmonės. Šios dvi dienos, praleistos nuostabiame Aukštaitijos kampelyje, padėjo suprasti, kad Lietuva – nuostabus kraštas. Kotryna Kinertaitė, 3b

akimirkos

Gimnazijoje įsibėgėja projektas „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“. Jo veikloje dalyvauja dvi grupės: jaunesniųjų (1-2kl.) ir vyresniųjų (3-4kl), iš viso 60 gimnazistų. Programos „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ veiklos vykdomos įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, teikėjas Ukmergės švietimo centras“. Pirmoji mūsų veikla susijusi su artėjančiomis Vėlinėmis – lankysime rajono kapines ir rinksime medžiagą apie mažąją architektūrą: kryžius, koplytstulpius, stogastulpius, antkapinius paminklus. Stebėsime, kaip kinta tradicijos, kiek  išliko liaudies ornamentikos paminklų fragmentuose, užfiksuosime dar išlikusius senosios architektūros pavyzdžius. Surinkta medžiaga bus eksponuojama stende.

Programos veiklos vykdomos įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Programa įgyvendinama nuo 2011 m. birželio 10 d. iki 2012 m. gegužės 28 d.

Programa siekiama supažindinti  vaikus su regiono etnokultūrinėmis vertybėmis, tautodailininkais, žmonėmis, puoselėjančiais krašto papročius, tradicijas, amatus, žmonėmis, prisidedančiais prie tapatumo išsaugojimo, stiprinimo ir plėtimo ateityje. Ekspedicijų metu, vykdant tiriamąją veiklą, bus užmegzti ryšiai su vietos bendruomene, jaunimu, bendradarbiaujama su neformaliojo švietimo įstaigomis – kultūros centrais, atpažįstami šalia gyvenantys kitos etninės kilmės žmonės, gerbiamos jų tradicijos ir išskirtinumas, ugdoma tolerancija.

Piliečio žadintuvas“ – pilietiškumą skatinantis projektas, organizuojamas „Menų ir mokymo namų“ ir „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ bei vyksiantis visus mokslo metus.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo bei Ukmergės rajono savivaldybės administracijos lėšomis finansuojamą projektą „Sporto aikštynų prie Ukmergės rajono mokyklų įrengimas“  Nr.2004-LT0103-IP-2EEE, renovuoja sporto aikštyną šalia  Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos.

GLOBE

Projekto interneto svetainė: http://www.gamtininkai.lt/globe/


 

 

 

 

 

 

 

Atnaujinta: 2022-06-08
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 8.00 - 8.45
 • 2. 8.55 - 9.40
 • 3. 9.55 - 10.40
 • 4. 10.50 - 11.35
 • 5. 12.05 - 12.50
 • 6. 13.00 - 13.45
 • 7. 13.55 - 14.40
 • 8. 14.45 - 15.30